Texty - Příběhy nejen slavných - SMÍŠEK

Texty

advert_sky.png, 0 kB

Texty - Příběhy nejen slavných

O rodině E-mail
Otec se vrací z práce a vidí, jak jeho tři děti sedí před domem, stále jsou v pyžamech a hrají si v blátě mezi prázdnými krabičkami od číňana, které jsou rozházené po celé zahradě. Dveře od manželčina auta jsou otevřeny, stejně jako dveře do domu a nikde není ani stopa po psovi.
Text poslal(a) Pavlinnkk   
Celý článek...
Hodnocení čtenářů: / 27
SlabéVynikající 
Neznalost zkratky E-mail
Jedna anglická dáma chtěla před válkou strávit letní byt v Německu a tak napsala jednomu venkovskému učiteli. V dopise se tázala na vše i na pohodlí. Také chtěla vědět, mají-li v tom domě, kde chtěla bydlet, WC. Učitel dobře neovládal angličtinu a neznal význam té zkratky. Zeptal se starosty, ale ten taky nevěděl. Po dlouhém přemýšlení ho napadlo, že to patrně znamená Wesley Church (kostel). A takto odepsal: "WC se u nás nachází 7 mil od našeho domu, uprostřed jedlového háje v překrásné krajině. Jest otevřen 2x týdně, v úterý a ve čtvrtek. Chápu, že je to pro Vás nepříjemné, je-li to vaším zvykem chodit pravidelně, ale zajisté se přesvědčíte, že je to krásný výlet. Hodně lidí si sebou bere oběd a zůstává tam přesčas. V létě je obyčejně návštěvnost veliká a proto bych vám radil, abyste chodila brzy. Je tam 60 míst k sezení, ale pokud přijdete pozdě je tam dost míst i k stání. Radil bych vám, abyste chodila ve čtvrtek, poněvač je v ten den varhaní doprovod. Po celém okolí jsou slyšet i ty nejjemnější zvuky. Opařím Vám s radostí to nejlepší místo a bude mně potěšením sedět vedle Vás."
Text přidal(a) Smíšek   
Hodnocení čtenářů: / 13
SlabéVynikající 
Housle v Cremoně E-mail
Koncem šestnáctého století se v italské Cremoně sešly tři známé rodiny, které vyráběly housle. Před obchodem Arnatiů stálo: "Nejlepší housle v Itálii." Hned vedle před domem Guarniérů byla cedulka: "Nejlepší housle na světě." Na konci ulice byla dílna Stradivariho a na dveřích nápis: "Nejlepší housle v ulici."
Text přidal(a) Smíšek   
Hodnocení čtenářů: / 22
SlabéVynikající 
Sokratovy odpovědi E-mail
Za prchajícím člověkem běžel ozbrojenec a volal na Sokrata: "Zadrž ho, je to vrah!" Sokrates však ani neuhnul a pronásledovaný utekl.
Text přidal(a) Smíšek   
Celý článek...
Hodnocení čtenářů: / 11
SlabéVynikající 
<< Začátek < Předešlé Texty 1 2 3 4 5 6 7 Další Texty > Konec >>

Výsledky 1 - 4 z 27
advert_bottom.png, 0 kB


Copyright 2005 - 2007. All rights reserved.
TOPlist